Конкурс "Шкільна журналістика" Стаття присвячена пам'яті В.Я. Бровченка

РОБОТА
Учасника конкурсу «Шкільна журналістика»
номінація «Майбутній журналіст»
2014р.
ІІІ місце учасника


Єрмакова Єлизавета Юріївна
Плетеноташлицька ЗШ  І-ІІІ ст.
11клас
«Світлій пам’яті В.Я. Бровченка присвячую..»

Вчитель :  Вергун  Оксана Віталіївна





Минає час, і ось уже я на порозі вибору свого життєвого шляху. Скільки доріг відкривається,скільки сподівань…Але я твердо вирішила присвятити своє життя журналістиці. Адже ця професія несе промінчик правди для людей.
На мій вибір вплинула зустріч з Володимиром Яковичем Бровченком. Я побачила  людину добру,сміливу у своїх судженнях,впевнену в собі. В.Бровченко розповів, що не знайшов себе у професії інженера,а хотів стати журналістом. На жаль,  я мала змогу лише один раз бачити та чути цю людину,та його розповідь запам’яталася на все життя.
Журналіст завжди повинен  вміти привернути до себе увагу,завоювати аудиторію,прихильників  і однодумців.
Постійно відчуваючи  увагу тисяч людей,їхню потребу в отриманні інформації (це завжди вабило мене в журналістиці) – усвідомлюю велику відповідальність і важливість цієї професії. Прогноз погоди, рахунок футбольного матчу, щоденні новини… Інформація-це життя.
Бровченко також був журналістом.
А хто ж цей відомий діяч,мій земляк?
 
Володимир Якович  Бровченко
Народився 1 червня  1931р. в селі Мала Виска. Володимир Якович пережив  роки страшної Вітчизняної війни. Але, будучи зовсім юним, приймав участь у боях,за що був нагороджений орденами та медалями. Та все ж настав мирний час, і він закінчив школу та вступив до Одеського технологічного інституту. Саме в студентські часи 1951р. опубліковано в маловисківській газеті перший його вірш «Хліб». По закінченню інституту працював інженером-механіком в Херсоні. А пізніше став організатором і першим редактором херсонської обласної молодіжної газети. В Одесі 1956р. вийшла в світ перша збірка «Шумлять жита». А в 1958р. з цією збіркою Бровченка прийняли до Спілки письменників України.
З 1973-1979рр. – головний редактор журналу «Дніпро».
Більше 50 років працював на літературній ниві,було видано понад 30 книжок. За збірку поезій «Страсний четвер» був нагороджений премією ім..В.Винниченка. А у 2004р. був відзначений премією ім. П.Тичини. Йому присвоєне почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України», нагороджений орденом «За заслуги ІІІ ступеня».
Остання збірка «Вікнина» побачила світ у 2005р., це спогади поета від 30-х рр.. ХХст. до початку ХХІст.
Я переконана: які б стежки не приготувала мені Доля, все ж я повернуся до своєї землі . Сам поет вважав свою Батьківщину - святим місцем. Володимир Якович торкнувся тої струни в душі, любові до рідної землі та патріотизму, що озвалася і в моєму серці.
Але я прочитала в газеті «Маловисківські вісті»,що життя відомого діяча обірвалося 20 серпня 2013р.Моє серце сповнилося печалі,спогадів тої єдиної зустрічі, що допомогла мені обрати свою дорогу-стати журналістом. Звісно, ще б хотілося поговорити, запитати та отримати порад…Та на жаль.. Залишилися  спогади про талановиту , творчу Людину, яка стала для мене взірцем.  Я пронесу своїм життям полум’я творчості, людяності, віри в добро, працьовитості В.Я.Бровченка, що звучить в рядках вірша «І далина..»
Шукай,
Терзайся,
Клич.
У молодих долонях
Розгорни протиріч…
Як не одне,
То інше…
Без сліду не мина.
У цім оркестрі дише
Й моя струна. 

Немає коментарів:

Дописати коментар